Naturalne kosmetyki, na stałe wpisały się do rytuału pielęgnacyjnego większości spośród nas. Lubimy ich krótkie składy, łagodne receptury, piękne aromaty oraz to, iż robione są lokalnie poprzez polskich wytwórców. Cieszy nas, iż występuje jeszcze więcej polskich spółek drogeryjnych, jakie we własnej działalności kierują się dobrem środowiska oraz przykładają dużą wagę do zabezpieczenia własnych artykułów. Czy należałoby więc wybierać naturalne kosmetyki oraz czym się kierować przy wyborze?

Elementy źródła zwierzęcego

Elementy źródła zwierzęcego mogą być stosowane do produkcji kosmetyków ekologicznych jedynie wówczas, kiedy nie jest to niebezpieczne dla zdrowia czy życia zwierząt. Takimi materiałami są pomiędzy innymi miód, propolis, lanolina i mleko. W produkcji kosmetyków ekologicznych dozwalane jest również stosowanie materiałów drogeryjnych powstałych w procesach biotechnologicznych, tj. mikrobiologicznych czy enzymatycznych. W taki sposób wytwarzany jest pomiędzy innymi kwas hialuronowy.

Sprawdź, czy kosmetyk wychodzi z legalnych źródeł

Dobierając kosmetyki ekologiczne, przede wszystkim musimy zobaczyć, czy konkretny kosmetyk jest w Polsce sprzedawany legalnie. Mechanizm dopuszczenia do sprzedaży kremu lub maski do twarzy jest w Unii Europejskiej znacznie bardziej wymagający, aniżeli na przykład w Azji. Kupując tego rodzaju artykuły w popularnych sieciach drogerii lub aptekach mamy gwarancja, iż konkretny kosmetyk przeszedł wszystkie doświadczenia dermatologiczne oraz możemy bez obaw cieszyć się jego wartościami.

Dla kogo kosmetyki naturalne?


Kosmetyki naturalne, ekologiczne oraz potwierdzane można polecić każdemu, chyba iż ma tendencję do nadwrażliwości skórnych na skutek stosowania środków z ekstraktami z roślin oraz ziół. Kosmetyki ekologiczne są ogólnodostępne – nie jedynie w specjalnych sklepach, lecz również w drogeriach stacjonarnych oraz internetowych. Ich plusem jest naturalny skład, delikatne działanie oraz też stosunkowo wysoka efektywność. Propozycja kosmetyków naturalnych oraz ekologicznych jest bardzo duża. Jeszcze więcej firm powiększa własny wybór o środki naturalne. Kosmetyki naturalne nie funkcjonują na skróty. Nie wyręczają własnej skóry w jej pracy, tak jak to robią kosmetyki syntetyczne. One wprost odwrotnie, zmuszają ją do wysiłku. Tak samo jak na siłowni – nie ma możliwości wyrzeźbić pięknej figury, podczas kiedy ktoś inny przenosi ciężary. W wypadku cery tłustej oraz mieszanej działaniem kosmetyków ekologicznych jest wyposażenie skóry w wystarczającą ilość tłuszczu, sygnalizując jej również, iż ma już odpowiednią rezerwę tłuszczu oraz żaden spośród gruczołów tłuszczowych nie musi go już tworzyć.